Aron med familj hälsade på idag, jättekul! Anni och Aron busade och jagade katten! Genna tyckte det var bra att de små lekte med varandra, så hon fick lugn och ro! Vi människor fikade och åt jordgubbar och glass! De fyrbenta fick, som vanligt skulle nog Genna påpeka, ingenting - bara vatten!
Vi tog en sväng ner till fårhagarna också, det tyckte Aron var väldigt roligt! Jag tror nog att han mindes att "det här har jag varit med om förut!"
Han höll bra avstånd från fåren, och gjorde inga dumheter, men han behöver inte tändas på fåren!
Han kände i ryggmärgen att det här är något jag kan massor om! Kamilla fick i alla fall honom att stanna - bra gjort med en så taggad kille!
Vi tittade på kycklingarna också, de har vuxit och blivit riktigt stora nu. Men då fick Aron sitta i bilburen, han är ju inte van med såna fjäderfän!
Så åkte Aron och familjen hem, men vi ses ju, om inte förr, i september! 